Izrael: ismét megnehezített húsvét lesz?

2010. március 25., címkék: ortodox egyházak, Ökumené, ökumené, húsvét, sír templom, szentföld

Izraelben minden évben gördítenek a hatóságok valamilyen akadályt az ünneplés útjába. Csak húsvétkor lehet meglátogatni a jeruzsálemi Sír-templomot, ami ellen főként az ortodoxok tiltakoznak.

Népeket összekötő projekt Jeruzsálemben

2009. december 22., címkék: Nagyvilág, ekd, sír templom, megváltó templom, jeruzsálem

Jeruzsálem szívében, nem messze a Sír-templomtól található az evangélikus Erlöserkirche/Megváltó-templom. A templom alatt régészeti ásatások folynak, melyek az Újszövetség mélyebb megértése és az egyháztörténet szempontjából is fontosak. Az EKD, a Német Protestáns Egyház Alapítványa új, érdekes régészeti projektet indít.